Praha 5 – 25. ročník MFF Febiofest

25. ročník MFF FEBIOFEST se koná pod záštitou starosty MČ Praha 5 Pavla Richtera a zástupce starosty Lukáše Herolda. MČ Praha 5 je spolupořadatelem festivalu, podpoří ho částkou 500 000 Kč

Mezinárodní filmový festival FEBIOFEST - 25. ročník: 15. 3. – 23. 3. 2018

MČ Praha 5 festival podporuje od roku 2007. Na letošní 25. ročník Febiofestu vyčlenila 500 tisíc korun a v multikině Cinestar Anděl bude po dobu festivalu promítací sál č. 5 označen jako Sál MČ Praha 5. 

O MFF FEBIOFEST

Festival patří mezi sedm nejvýznamnějších akcí hl. m. Prahy. Byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO Fera Feniče. Je největším všeobecným filmovým soutěžním festivalem v ČR. Od roku 2005 probíhá pražská část přehlídky tradičně ve dvanácti sálech multikina Cinestar Anděl v Praze 5. Jeho součástí je Febiofest Junior - s dopoledními představeními pro děti a mládež za dotované vstupné. Nabídku mohou využít zejména školky a školy, ale také rodiče s dětmi. Část víkendových představení je určena pro děti z dětských domovů.

Po skončení projekce v Praze proběhnou regionální ozvěny FEBIOFESTU. V dalších 16 městech v ČR tak budou mít diváci možnost shlédnout vybrané snímky. Festival je členěn do 12 tematických sekcí s akcentem na evropskou filmovou tvorbu. FEBIOFEST překračuje hranice i do Slovenské republiky.

Letošní 25. ročník FEBIOFESTu nabídne více než 160 titulů z přibližně 50 zemí celého světa ve zhruba 450 projekcích jen na půdě Prahy (a následně v rozsáhlých regionálních ozvěnách).

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom