Tuto neděli 15. července proběhne na terase u Vzdělávacího centra prezentace různých druhů živých hadů z kontaktního chovu.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v nedávné době obohatila projekt Kořeny osobností o další dvě významná jména. Stromy v zahradě vysadili jeden z největších popularizátorů botaniky Václav Větvička a první a zároveň jediný československý kosmonaut Vladimír Remek.

Základní tábor a zázemí pro slavnostní vyvrcholení 2. ročníku festivalu Pražský filmový kufr poskytnulo organizátorům CAMP - Centrum architektury a městského plánování, ve svých originálních prostorách v pražských Emauzích. CAMP zaštítil i zbrusu novou soutěžní kategorii „Moje místo“.

V sobotu 23.6. se v severní části venkovní expozice uskutečnilo otevření druhého zastavení Vonné stezky - Rozárium věnované růžím. Představena byla vonná skulptura s poupaty ukrývajícími vonné silice.

Růže, rostlina s krásnými a vonnými květy, je právem považována za královnu květin. V Evropě byla pěstována již od dob antických, přičemž první růžové zahrady – rosaria - vznikaly ve starověkém Římě. Naše malé rozárium je zatím velmi mladé. Vybíráme do něj převážně výrazně vonící druhy, křížence a kultivary růží. Vůně růží je překvapivě rozmanitá, o čemž se však v zahradách přesvědčíte jen po omezenou část roku.

Představujeme Vám vonnou skulpturu ve tvaru stylizovaného růžového keře, v jehož květech jsou ukryty silice čtyř různých růží a tří rostlin vůní růže připomínající. Potěšte se spanilou vůní růže po celou zahradní sezónu.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom