Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Praze – Troji, které už za deset dní otevře brány všem sportovním fanouškům (1. – 3. června 2018), se díky práci talentovaných floristů přesunulo i do italské Cervie na 46. setkání zahradnických týmů evropských metropolí. Cílem bylo vytvořit květinové expozice reprezentující příslušná města. Díky spolupráci s Botanickou zahradou hlavního města Prahy byla vytvořena pro prezentaci města a evropského šampionátu v Praze květinová slalomová dráha v rámci projektu Cervia Citta Giardino. Botanická zahrada hl. m. Prahy se této přehlídky zúčastnila již potřinácté.

Oblíbený modelářský den, pořádaný Domem dětí a mládeže Praha 4 slaví své první kulatiny. Sraz účastníků je na Modelářském letišti na Sobínce. Zárukou kvality je doprovodný program a hry o ceny. Na návštěvníky čekají mimo jiné tvořivé dílny, stavby modelů, skákací hrad a také soutěž o nejlépe postavený plastikový model. Začátek akce je v 9:00 a komentovaný program začíná o hodinu později. Modelářský den proběhne v sobotu 9. června.

V Praze - Modřanech se opět uskuteční Den dětí AKáT 2018. V místním Freestyle parku bude poslední květnový den zasvěcen dětským radovánkám, počítá se s návštěvou několika stovek lidí. Ve Freestyle parku si můžete zahrát mimo jiné také plážový volejbal, minigolf a fotbalgolf. Pro volnočasové účely se nabízí také dětský kout, ohniště a velká zelená louka, která pokrývá až čtyři tisíce metrů čtverečních. 

Již popáté se mohou rodiny s dětmi těšit na populární Ratolest Fest. Festival u Vltavy bude letos čítat přes stovku různých stanovišť. Zastavit se budete moct u tělovýchovných jednot, sportovních klubů, školek a organizací pracujících s malými i těmi nejmenšími.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz